Švietėjiška veikla

Rugsėjo 22 d. SAUGAUS EISMO RENGINYS - BAISOGALOJE

2017 m. rugsėjo mėn. 22 d. Baisogaloje įvyko saugaus eismo renginys, skirtas keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti. Renginio tikslas - propaguoti saugų eismą, saugią kaimynystę, ugdyti sąmoningą eismo dalyvį.

Į sporto aikštyną, skanduodami saugaus eismo tematika skanduotes, rinkosi net 14 komandų. Žmonių su negalia Baisogalos seniūnijos komanda, priešmokyklinio ugdymo grupės, pirmos, antros , trečios A ir B ir ketvirtos A ir B klasių komandos iš mokyklos – darželio. Baisogalos gimnazijai atstovavo 5 A, 5 B, 6 A ir 6 B klasės, savivaldos ir jaunųjų šaulių komandos.

Visų, virš 200 dalyvių, aikštyne laukė ne tik renginio partneriai, bet ir linksmi ir išradingi personažai: saugaus eismo ženklas, visų renginių palydovas linksmasis Buratinas ir jau trečią kartą  su VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“ vyriausiuoju specialistu Antanu Vaidonavičiumi atvykęs  personažas Keliukas.

Lydimi renginio personažų, komandų dalyviai įsijungė į veiklą: vieni piešė ant didelių vatmano lapų, kiti plušėjo ties eismo ženklų dėlionėmis . Mokyklos – darželio auklėtiniai miklino ranką mėtydami strėlytes, lenktyniavo paspirtukais. Gimnazijos atstovai šaudė iš orinio šautuvo, keletas dalyvių demonstravo riedžių galimybes – juk rugsėjo 22 d. – diena be automobilio.  Nedalyvavusieji rungtyse, bendravo su Baisogalos ugniagesių komanda, apžiūrėjo gaisrininkų mašiną. Vėliau ėjo klausytis saugaus eismo istorijų, kurias skaitė žmonių su negalia Baisogalos skyriaus moterys ir apžiūrinėjo piešinių ir lipdinių saugaus eismo tematika parodėlę.

Įvairių užduočių nugalėtojai ir prizininkai bei komandų dalyviai, vadovai ir auklėtojai buvo apdovanoti saugaus eismo priemonėmis, kurias skyrė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos ir VĮ ,,Šiaulių regiono keliai".

Rugsėjo 22 d. METŲ SPORTO ŠVENTĖ „OLIMPINIS RUDUO – 2017“ – GINKŪNUOSE

Rudenišką penktadienio rytą Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla gausų dalyvių būrį sukvietė į Šiaulių rajono mokinių sporto šventę, Europos judumo savaitės baigiamąjį renginį, „Olimpinis ruduo – 2017". Šios žaidynės – tai savotiška gyvenimo mokykla, jose dalyvavo net dvidešimt vienos mokyklos jaunieji sportininkai, jų čia buvo daugiau nei 400.

Gausus būrys dalyvių bei sirgalių išsiskirstė po įvairias rungtis. Varžybos prasidėjo lengvosios atletikos krosu. Vėliau vieni žaidė kvadratą, kiti tinklinį, futbolą, krepšinį. Vyko atsispaudimų, prisitraukimų, šuoliukų su šokdyne bei smiginio varžybos. Darbo netrūko teisėjų komandai, kuri registravo prizininkus ir nugalėtojus.

Sportas – vienas iš svarbiausių dalykų gyvenime. Tai judėjimas ir sveikata. Kitąmet visi jaunieji sportininkai susitiks Gruzdžiuose ir sieks dar puikesnių rezultatų.

Organizatoriai dėkoja šventės rėmėjams Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos už saugaus eismo prizus dalyviams.

Rugsėjo 22 d. „DIENOS BE AUTOMOBILIO“ AKCIJA KELMĖS MIESTE

Rugsėjo 22 d. - rudens lygiadienis, Baltų vienybės dieną ir Tarptautinę dieną be automobilio. Siekdami praleisti laisvalaikį turiningai ir fiziškai aktyviai, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kelmės žygeiviais, Bočiais, senjorais, policijos veteranais organizavo pėsčiųjų ir dviračių žygį. VĮ „Šiaulių regiono keliai" ir LAKD prie Susisiekimo ministerijos rūpinosi, kad žygiaiviai būtų matomi ir saugūs kelyje.

Rugsėjo 16 d. pilietinė akcija "Laisvė dviračiui"

Šiaulių vaikų dienos centras ir klubas "Tarp savų", jau 9-ąjį kartą kartu su St. Šalkauskio gimnazija ir Salduvės progimnazija organizavo pilietinę akciją "Laisvė dviračiui". Šiaulių gatvėmis riedėjo 149 dideli ir maži dviratininkai.

Pilietinė akcija "Laisvė dviračiui" , tradiciškai prasidėjo prie Šiaulių Dviračių muziejaus ir vyko nustatytu maršrutų, įveikta beveik 11 kilometrų atkarpa. Dviratininkų koloną lydėjo Šiaulių AVP komisariato patrulių rinktinės ir Šiaulių greitosios ekipažai. Šiemet 19 piešinių konkurso ant asfalto dalyvių , piešė kaip jie įsivaizduoja šia akciją. Burtų kelių buvo išdalinti net septyni dviračiai ir vienas paspirtukas, marškinėliai, kepuraitės bei medaliai kuriuos įsteigė rėmėjai. Akcijos dalyvius sveikino Akcijos organizatoriai, Šiaulių miesto savivaldybės Mero pavaduotojas Justinas Sartauskas, kuris ir pats su gausiu partiečių būriu dalyvavo akcijoje, bei Jūratė Briaukuvienė, PLC "Tilžė direktorė, kuri šiemet, pati išbandė trasą važiuodama akcijoje kaip dalyvė.

Nuoširdžiai dėkojame šios akcijos rėmėjams: Šiaulių miesto savivaldybei, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Prekybos ir laisvalaikio centrui Tilžė", Parduotuvei "Mažytis" esančiai PLC "Tilžė, bei parduotuvei "TOYS+" kurie tiekė dviračius šios akcijos dalyviams, o kad dalyviai galėtų kelyje jaustis saugiai ir būtų matomi Liemenes dovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos deleguoti Šiaulių regiono keliai. Šiaulių apskrities policijos komisariato, Bendruomenės pareigūnai akcijos metu žymėjo visų norinčių dviračius.

Rugsėjo 16 d. Europos judumo savaitė - Kuršėnuose

2017 m. rugsėjo 16 d. Kuršėnų mieste prasidėjo Europos judumo savaitė, atidarymo švente, kurią organizavo Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Šventės pagrindinė mintis, skatinti žmones, įmones, įstaigas ir organizacijas persėsti į alternatyvias ir hibridines transporto priemones. Europos judumo savaitės renginiai vyksta kasmet rugsėjo 16-22 dienomis. Šių metų Europos judumo savaitės tema – Dalindamasis pasieksi daugiau.

Atidarymo šventė prasidėjo dviračių varžybomis – loterija. Džiugu, kad dviračių žygyje dalyvavo ne tik vaikai, bet ir vyresni vietos gyventojai bei svečiai. Trasa driekėsi miesto gatvėmis, asfaltuotais keliais, jos ilgis buvo apie 10 km. Tam, kad dviračių žygis vyktų be trukdžių, juos lydėjo policijos ekipažai, greitoji medicinos pagalba.

Šią iniciatyvą parėmė nemažas skaičius rėmėjų: UAB „Baltik vairas", Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Valstybės įmonė Šiaulių regiono keliai, UAB „Sovli", UAB „Autlit", VH Lietuva ir kt. Visus dviratininkus labiausiai domino dviratininkų šalmai, šviečiančios liemenės ir žinoma pagrindinis prizas, dviratis.

Rugsėjo 2 d. Saugaus eismo pradžiamokslis – šiauliečiams ir miesto svečiams

Šeštadienio popietę prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė" mažieji ir jų tėveliai turėjo galimybę prisiminti saugaus eismo taisykles.

Prasidėjus mokslo metams, suintensyvėja eismas visuose šalies keliuose. Tai reiškia, kad vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams reikia būti dar budresniems ir atidesniems.

Saugaus eismo renginio „Tilžėje" metu suaugusieji turėjo įveikti praktines užduotis ir įsitikinti, kiek techniškai kelionei yra paruoštas automobilis, matavosi girtumą imituojančius akinius.

Mažieji renginio dalyviai piešė saugią gatvę, dėliojo su saugiu eismu susijusias dėliones, fotografavosi su saugumą keliuose įprasminančiu VĮ „Šiaulių regiono keliai" sukurtu personažu „Keliuku".

Sėkmingai užduotis įveikę renginio dalyviai buvo apdovanoti organizatorių ir šventės rėmėjų dovanomis – saugaus eismo atributika ir literatūra.

Tik kartu galime išsaugoti gyvybes keliuose. Pažinkime, mokykimės ir būkime atsakingi vieni už kitus!

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ Šiaulių regiono keliai, prekybos ir laisvalaikio centras Tilžė, Šiaulių televizija, Miesto naujienos ir Šiaulių darbo rinkos mokymo centras linki saugių mokslo metų!

Liepos 19 d. Šeštasis dviračių žygis aplankė Radviliškio rajono piliakalnius

2017 metai paskelbti Piliakalnių metais. Šia proga šeštojo dviračių žygio, tradiciškai organizuojamo liepos mėnesį, organizatoriai – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyrius ir Radviliškio miesto kultūros centras – dviračių mėgėjus pakvietė pasivažinėti Radviliškio rajono piliakalnių keliu.

Į kelionę dviračiais žygeivius išlydėjo LAKD prie Susisiekimo ministerijos deleguotas VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas vyriausiasis specialistas Antanas Vaidonavičius. Jis žygeiviams palinkėjo palankaus, į nugaras visada pučiančio vėjo ir gerų, asfaltuotų kelių. Kiekvienas dviratininkas iš jo rankų gavo po ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiomis juostomis, o žygio organizatoriai kiekvienam dalyviui išdalijo žygio atributiką: ženkliukus, lankstinukus su žygio planu ir lankytinų objektų aprašymais. Išvažiuoti iš miesto padėjo policija, visame žygyje dviratininkus lydėjo gydytojai.

Šį kartą piliakalnių keliu riedėjo  22  entuziastai, kelionių dviračiais mėgėjai. Vyriausiajam žygio dalyviui – 69 metai, jauniausiam – 13. Visi jie per dvi dienas numynė 136 kilometrus ir sėkmingai, baigė trasą.

Birželio 5 d. Vaikų gynimo dienos proga saugaus eismo renginys Šiauliuose

Jau seniai tapo įprasta, kad vasaros metu nelaimingų įvykių fiksuojama daugiau, nei kitais metų laikais. Saugaus eismo renginiai – viena iš jau tradicija šalyje tampančių prevencinių būdų. Pirmąją vasaros dieną Šiauliams saugaus eismo renginį pasirūpino dovanoti Lietuvos kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ „Šiaulių regiono keliai“, partneriai VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centras, PLC „Tilžė“, Šiaulių televizija, SU SHMMF studentų atstovybė, atrakcionų parkas „Fuga“ bei kiti organizatoriai.

Renginio dalyviai galėjo leistis į vežimėlių lenktynes, pabandyti sužvejoti kelio ženklą ar išmėginti savo jėgas kitose smagiose atrakcijose. Tuo metu mažieji renginio dalyviai specialiai jiems paruoštame autobuse žiūrėjo filmukus apie saugų eismą. Nei vienas autobuso nepaliko be naudingų dovanų – knygelių saugaus eismo tema.

Itin daug dėmesio sulaukė Šiaulių miesto automobilių orientacinės varžybos „Saugi vasaros kelionė 2017“. Savo budrumą kelyje tokiu būdu ryžosi pasitikrinti dalyvavo 7 komandos: DEK, „Gradiali.LT“, „Kitas“, „Gyvenimas po protokolo“, ‚Mustangas“, „Gandriukai“, „Pagauk Gandrą“. Po trasoje praleistų beveik dviejų valandų paaiškėjo, kad tiksliausias žemėlapis buvo komandos DEK narių galvoje, antroji vieta atiteko vos trimis minutėmis atsilikusiai komandai „Gradiali.LT“, tretieji tapo komanda „Kitas“.

Birželio 1 d. Žagarėje įvyko jaunųjų policijos rėmėjų ir moksleivių sąskrydis  „SAUGŪS, NES KARTU“

Jaunųjų policijos rėmėjų ir moksleivių sąskrydis „Saugūs, nes kartu“ yra Joniškio rajono policijos komisariato organizuojama Vaikų ir jaunimo savanorystės bei saugaus elgesio kelyje skatinimo priemonė, finansuojama pagal numatytą Joniškio r. savivaldybės Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės 2015-2017 metų programą.

Sąskrydyje Žagarės regioninio parko poilsiavietėje dalyvavo Joniškio rajono „Aušros“ ir Žagarės gimnazijų, „Saulės“, Gataučių pagrindinių mokyklų, Atviro jaunimo centro, Žemės ūkio mokyklos bei Joniškio šaulių 606 kuopos komandos, kurios prisistatė meninėmis programėlėmis pažeidimų prevencijos, bendradarbiavimo temomis.

Šiemet Jaunųjų policijos rėmėjų ir moksleivių sąskrydis pavadintas „Saugūs, nes kartu“ akcentuojant policijos pareigūnų betarpišką bendravimą su Joniškio rajono gyventojais. Visuomenė, savivaldos institucijos ir nevyriausybinės organizacijos yra partneriai, kurių aktyvumas ir palaikymas duoda sėkmingus rezultatus prevencijos srityje.

Į Saugaus eismo popietę atvyko policijos bičiulis Amsis ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas Antanas Vaidonavičius, kuris moksleiviams dovanojo saugaus eismo knygeles, šviesą atspindinčias liemenes ir atšvaitus.

Po bendrų pietų vyko aktyvusis sąskrydžio etapas. Joniškio sporto centro treneriai vedė sportinės virvės traukimo, krepšinio 1+2+3 rungties bei smiginio varžybas. Vyko šaudymo pneumatiniais šautuvais asmeninės varžybos, visi dalyviai galėjo išbandyti akies taiklumą organizuotame lauko tire. Sąskrydis kaip ir visi prevenciniai renginiai baigėsi apdovanojimais ir padėkomis.

Balandžio 21-oji Šiaulių moksleiviai susirungė "Šviesoforo" konkurse

Šiaulių Jaunųjų technikų centre įvyko tradicinės II – ojo etapo pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybos „Šviesoforas“. Šių metų konkurse, kurį rengė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Jaunųjų technikų centras, VĮ Šiaulių regiono keliai, LAKD prie Susisiekimo ministerijos ir Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyrius, rungėsi 10 Šiaulių miesto pradinių klasių komandų.

    Vaikų žinios buvo tikrinamos teorinių ir praktinių rungčių metu. Jie demonstravo, kaip moka kelio ženklus, atsakinėjo į viktorinos klausimus bei nagrinėjo skirtingas eismo situacijas maketuose bei analizavo pateiktą vaizdinę medžiagą, kurioje turėjo įvardinti matomus kelių eismo taisyklių pažeidimus. Vaikų žinios buvo tikrinamos ir praktiškai – jie turėjo teisingai pereiti gatvę šviesoforų reguliuojamoje sankryžoje ir nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje.

    Komisijos nariai, įvertinę visas užduotis, pirmąją vietą skyrė Gegužių progimnazijos mokyklos komandai, antrąją – Salduvės progimnazijos mokyklai, o trečiąją - Medelyno progimnazijos moksleiviams. Visos renginyje dalyvavusios komandos buvo apdovanotos renginio organizatorių dovanomis bei padėkos raštais. Pirmą ir antrą vietą užėmusios komandos dalyvaus regioniniame „Šviesoforas“ konkurse, kuris vyks Kelmėje.

Balandžio 20-oji Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykla - pradinių klasių mokinių ,,Šviesoforo” konkursas.

Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių konkurso ,,Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ pradinių klasių mokinių ,,Šviesoforo“ rajoninis turas. Konkurse dalyvavo Šiaulių rajono Naisių, Šakynos, Šilėnų ir Kuršėnų Daugėlių pagrindinių mokyklų komandos.

 Pradinukų laukė net devynios rungtys: šešios teorinės ir trys praktinės. Mokyklos saugaus eismo klasėje jie sprendė Kelio eismo užduotis, kuriose reikėjo pritaikyti įgytas teorines saugaus eismo žinias. Dėliojo kelio ženklų dėliones, atliko viktorinos užduotis, stebėjo ir komentavo video užduotį. Labiausiai vaikams patiko naujausia užduotis  – šarados. Komandų kapitonai varžėsi Komandų kapitonų varžytuvėse.

      Įgytas praktines saugaus eismo žinias varžybų dalyviai demonstravo eidami per kelią pėsčiųjų perėjoje, sankryžoje ir atšvaitų praktinio naudojimo rungtyse.

     Varžybų dalyvių žinias vertino labai kompetentinga komisija: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kuršėnų policijos nuovados tyrėjai Irma Šatkauskienė, Aida Tarasevičienė, Evaldas Tarasevičius, Andrius Saliamonavičius, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Galkus, Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos ir Kužių gimnazijos mokytojos metodininkės Daiva Miliauskienė, Genovaitė Stankienė ir Virginija Trasevskienė.

    Konkurso rezultatus skaičiavo  varžybų sekretorė Rasa Paulauskienė,  Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė.  Apibendrindama rezultatus, ji pasidžiaugė visų varžybų dalyvių saugaus eismo žiniomis ir praktiniais įgūdžiais.

Visi varžybų dalyviai gavo diplomus, patvirtinančius, kad jie stropiai mokėsi Kelių eismo taisyklių ir pasižada jų laikytis bei pamokyti draugus, bei visą šūsnį rėmėjų dovanų.

 Rajoninių Šviesoforo varžybų rėmėjai: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos  ir Valstybės įmonė „Šiaulių regiono keliai“, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kuršėnų policijos nuovada, Šiaulių rajono Švietimo ir sporto skyrius, Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla.

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo dienos renginys Šiaulių DRMC autodrome

Šiaulių darbo rinkos mokymo centras (DRMC) kartu su Šiaulių apskrities policija, , Šiaulių televizija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Šiaulių regiono keliai, kvietė dalyvauti socialinėje akcijoje „Saugaus eismo savaitė“ ir tapti tikrais saugaus eismo ambasadoriais.

Šiaulių DRMC paruošė trasą su slidžiu kelio ruožu, kuriuoje dalyviai išbandė savo automobilių valdymo meistriškumą. „Linksmasis Keliukas“ apdovanojo saugaus eismo priemonėmis trasą įveikusius dalyvius ir juos palaikančius žiūrovus.

Vairuotojų finale laukė „Peugeot“ centro siurprizas – siena su imituojamu priešais stovinčiu automobiliu, į kurį išdriso atsitrenkti tik du dalyviai.

Po varžybų vyko geriausio grupės vairuotojo apdovanojimai.

Nugalėtojams direktoriaus pavaduotojas kelių priežiūrai Vytautas Mačiulis įteikė „Šiaulių regiono kelių“ įsteigtas taures ir diplomus.


Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – tradiciškai minima akcija

Jau gerą dešimtmetį Sidabrave Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – tradiciškai minima akcija, kuri suburia įvairių kartų žmones. Šiais metais, kaip ir kasmet, renginys prasidėjo Sidabravo kultūros namuose vykusiu Sidabravo gimnazijos organizuotu patriotinės dainos festivaliu, o geriausiems mokiniams buvo įteikti Gerumo spindulėliai.

Vėliai prie seniūnijos susirinkusius moksleivius ir Sidabravo gyventojus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo proga pasveikino Sidabravo seniūnijos seniūnas Vidmantas Blužas. Renginyje dalyvavo ir įspūdingą personažą – Keliuką – įkūnijo VĮ „Šiaulių regiono keliai“ saugaus eismo specialistas Antanas Vaidonavičius, kuris žaismingai vykdė švietėjišką veiklą. Po sveikinimų eisena „Apjuosk gyvybės medį“, pajudėjo link simbolinio medžio – Sidabravo herbo, kuris suspindo tautinės vėliavos spalvomis – eisenos dalyviai jį papuošė 100 vėliavėlių.

VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas A.Vaidonavičius, deleguotas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, mokytojams, moksleiviams ir darželinukams padalijo liemenių, atšvaitų, kitos saugaus eismo atributikos.

Vasario 17 diena. Akcija skirta populiarinti šviesą atspindinčių priemonių naudojimą.

Vasario 17 d., nuo septintos valandos ryto, deleguoti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos kartu su Šiaulių AVPK Joniškio PK pareigūnais, Joniškio mieste organizavome akcija, kurios metu siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą, priminti apie pavojus kelyje buvo dalinamos saugaus eismo priemonės. Akcijos tikslas: populiarinti šviesą atspindinčių priemonių naudojimą, atkreipti visuomenės dėmesį, kad kelyje tamsoje pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai šias priemones visada teisingai naudotų; paskatinti žmones pasirūpinti, kad jie patys ir jų šeimų nariai atšvaitus naudotų būnant kelyje tamsoje; mažinti eismo įvykių skaičių su pėsčiaisiais, dviratininkais ir vadeliotojais tamsoje.

Ruošiant video reportažą Šiaulių televizijai apie šia akciją, maloniai nustebome, jog didžioji dauguma eismo dalyvių dėvi atšvaitus, liemenes ir žino, kad šios priemonės labai svarbios dalyvaujant eisme. Joniškiečiai nuoširdžiai dėkojo Kelių  direkcijai už dovanas ir rūpestį mažinti eismo įvykių skaičiu.

Lapkričio 29 diena. Apdovanoti konkurso "Laiškas vairuotojui - 2016" nugaletojai ir prizininkai.

 2016 metų rugsėjo mėnesio viduryje, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudamas su Radviliškio rajono savivaldybe, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ paskelbė bendro ugdymo mokyklų 6 klasių mokiniams rašinių konkursą „Laiškas vairuotojui 2016“.
 
     Visos Radviliškio rajono savivaldybės mastu vykdyto konkurso pagrindinė paskirtis, - skatinti vaikus domėtis eismo saugumu, kaupti žinias, dalintis jomis su kitais, augti kartu su saugaus eismo kultūra ir gebėti analizuoti eismo situacijas ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių akimis. Į tradiciniu tapusio konkurso finalinį etapą pateko dvidešimt moksleivių darbų, tačiau visi jie išskirtiniai, apimantys savyje tiek žmogiškuosius vaikų išgyvenimus, apmąstymus, tiek ir eismo saugumo žinias.
 
     Lapkričio 24 d. Radviliškio rajono policijos komisariate buvo surengta iškilminga šio konkurso nugalėtojų ceremonija, į kurią rinkosi konkurso ,,Laiškas vairuotojui 2016'' dalyviai, pedagogai, pareigūnai ir svečiai. Šventės būta išties didelės.
 
     Be didesnių formalumų buvo pereita prie visų lauktų padėkų ir prizų. Dalis vaikų net pasidžiaugė, kad Kalėdos šiemet prasidėjo visu mėnesiu anksčiau nei įprasta. Neliko nei vieno neapdovanoto aktyvaus šventės dalyvio. Įteiktos padėkos visiems į finalą patekusiems mokiniams, pedagogams, Sidabravo gimnazijos pradinukams-artistams, parodžiusiems nuotaikingą spektaklį saugaus eismo tema - „Raudonkepuraitės kelionė“, jų pedagogėms ir kas taip pat tampa tradicija, vienam išskirtiniam UAB „Emtra“ dirbančiam vairuotojui, - Romualdui Kuraičiui, kuris konkurso trečiosios vietos nugalėtojo Eimanto Jackaus (Pašušvio pagr. mokykla) akimis, yra ne tik puikus žmogus, bet ir pavyzdys visiems vaikus į mokyklas vežantiems vairuotojams.
 
     Konkurso nugalėtoja tapo Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos moksleivė Gabrielė Kazokaitytė (mokytoja Jovita Brunienė). Jai įteikti nugalėtojui skirti prizai bei išskirtiniai policijos, savivaldybės ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ sveikinimai. Antroji vieta konkurse atiteko tos pačios mokyklos moksleivei Urtei Štuikytei.
 
     Specialųjį Ačiū, už pagalbą organizuojant šį renginį, Radviliškio rajono policija skiria Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkei Gailutei Toleikienei, bei VĮ „Šiaulių regiono keliai“ saugaus eismo vyresniajam specialistui Antanui Vaidonavičiui.
 
Pakelbta iš: http://www.siauliu.policija.lt/?q=node/24240

Lapkričio 2 diena. „Atšvaito galia – mūsų rankose“.

Siekiant išvengti skaudžių įvykių keliuose, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais, bendruomenių aktyvistais, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovais, surengė prevencinę priemonę „Atšvaito galia – mūsų rankose“. Akcijos metu įteikdami atšvaitus pėstiems ir dviratininkams – ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, pareigūnai priminė, kad tamsiuoju paros metu būtina naudoti atšvaitus, užsidedant juos ant kairės ir dešinės rankos taip, kad atšvaitas būtų gerai apšviečiamas automobilio priekinių žibintų šviesos, esant galimybei vilkėti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę arba neturint atšvaitų, galima panaudoti prožektorių. Kiekvienas pilietis turi pasirūpinti ne tik savo, bet ir šeimos narių, vaikų saugumu, kad tamsiuoju paros metu išėję į gatvę ar kelią saugiai pasiektų tikslą ir netaptų skaudžių eismo įvykių aukomis.

Spalio 21 diena. Organizuota popietė partneriams.

Organizuota popietę partneriams, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja mokymo, įdarbinimo ir užimtumo klausimais. Šio renginio metu prisiminėme ir pasidžiaugėme sėkmingai įgyvendintais projektais, pasidalinome gerąja bendradarbiavimo patirtimi. Išplatinti atšvaitai ir kitos priemonės. Partneriams pristatytas mūsų personažas ,,Keliukas”, kuris dalyvauja renginiuose ir vykdo švietėjišką veiklą.

Šiame renginyje dalyvavo apie 30 partnerių iš visos Lietuvos.

Spalio 18 diena. Atšvaitų diena.

   Spalio 18 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su valstybinius kelius prižiūrinčiomis įmonėmis, siekiant atkreipti eismo dalyvių dėmesį  į atšvaitų svarbą, visoje Lietuvoje organizuoja "Atšvaitų dienos akcija".
Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą (pirmą kartą tokia diena vyko 2014 m. lapkričio 6 d.). Dienos tikslas – paraginti žmones naudoti jau turimus atšvaitus, segtis ar dėtis juos teisingai, o neturinčius paraginti įsigyti.

   Atkreipiame dėmesį, kad Kelių direkcija ir valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčios valstybės įmonės atšvaitus platins tik pavieniams asmenims. Kiekvienam besikreipiančiam asmeniui bus padovanotas tik vienas atšvaitas ar kita priemonės su šviesą atspindinčiais elementais. 

   Pavieniai asmenys, kurie neturi atšvaito, gaus nemokamai atvykę nustatytu laiku į VĮ ,,Šiaulių regiono keliai" rajonų Kelių tarnybas.

VĮ „Šiaulių regiono keliai“

Akmenės KT

Viekšnių g. 14, Akmenė

8.00–11.00

Joniškio KT

Vilniaus g. 82, Joniškis

8.00–11.00

Pakruojo KT

Statybininkų g. 7, Pakruojis

8.00–11.00

Radviliškio KT

Purienų g. 4, LT-82144 Radviliškis

8.00–11.00

Kelmės KT

Raseinių g. 70, Kelmė

8.00–11.00

Šiaulių KT

Ginkūnų k., Žeimių g. 18 Šiaulių r.

8.00–11.00

Radviliškio r.

V.Landsbergio-Žemkalnio g.sankryža Ravliliškis

8.00–11.00

Rugsėjo 30 diena. Saugaus eismo renginys Policijos dienos proga Radviliškyje.

   Priešpiet Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje už policiją buvo aukojamos šventos mišios. Joms pasibaigus, policijos pareigūnai atžygiavo į centrinį stadioną, kur vyko iškilminga rikiuotė. Jos metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas sveikinimo policijos darbuotojus, o visuomenės nariams įteikė apdovanojimus. Po rikiuotės policijos darbuotojai įsiliejo į stadione vykusią policijos technikos bei ginkluotės ekspoziciją. Šventės svečius linksmino pučiamųjų orkestras, lankytojams buvo pristatyta policijos prevencinė veikla, su vaikais bendravo policijos ištikimi draugai - šunelis Amsis ir Atšvaitas. Įspūdingą programą pademonstravo policijos kinologai su savo augintiniais. Taip pat apsilankiusieji galėjo išbandyti saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius, kuriuos pristatė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“.

Rugsėjo 3 diena. Tarptautinio ralio "APLINK LIETUVĄ LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖS TAUREI LAIMĖTI" renginys Šiauliuose.

    Rugsėjo 1 - 4 dienomis vyko jubiliejinis ralis "Aplink Lietuvą Lietuvos Respublikos Prezidentės taurei laimėti 2016". Šalia sportinės ir pramoginės pusės rugsėjo 3 dieną įvykusiame renginyje buvo akcentuojamas svarbiausiais aspektas kelyje - saugumas. Renginio metu eismo dalyviai supažindinti su įvairiomis situacijomis bei ką reikia daryti, kad išvengtume nelaimių keliuose. Vyko mokymai, buvo dalijami atšvaitai, knygelės saugaus eismo tematika, pristatyti vairavimo tobulinimo stimuliatoriai, elektromobiliai.
    Dideliuose mobiliuose ekranuose buvo rodomos mūsų įmonės sukurtų socialinių reklamų įrašai ir
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės palinkėjimai visiems eismo  dalyviams
ir renginio organizatoriams.

Liepos 29 diena. Išvyka prie jūros su ZIP FM ir Šiaulių regiono keliais.

    Lietuvos automobilių kelių direkcija, bendradarbiaudama su radio stotimi ZIP FM, suteikė galimybę Žagarės socialinių paslaugų centro globotiniams raleisti laiką Palangoje.
    Vaikai apsilankė „Atostogų parke“, maudėsi baseinuose su "Radistais" linksmai praleido laiką dalyvaujant įvairiose estafetėse, aplankė Gelbėjimo stotį Palangoje.
    Šiaulių regiono kelių atstovas Antanas Vaidonavičius vyko katu, liko sužavėtas vaikų žiniomis apie eismo saugumą ir įteikė dovanėles skirtas naudoti tamsiu paros metu.

Birželio 2 - 3 dienos. Joniškio rajono jaunųjų policijos rėmėjų ir kitų  Joniškio rajono moksleivių sąskrydis vaikų ginimo dienos proga.

     Birželio 2 - 3 dienomis Žagarės regioniniame parke surengtas Jaunųjų policijos rėmėjų ir moksleivių sąskrydis „Saugūs, nes kartu“. Jame dalyvavo Joniškio rajono „Aušros“ gimnazijos, „Saulės“, Mindaugių pagrindinių mokyklų, Atviro jaunimo centro, Plikiškių mokyklos daugiafunkcinio centro bei Jaunųjų šaulių jaunimas. Dalyvių komandos buvo parengę menines programas pažeidimų prevencijos ir bendradarbiavimo temomis.

     Į Saugaus eismo popietę atvyko policijos bičiulis Amsis ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas Antanas Vaidonavičius, kuris moksleiviams padovanojo saugaus eismo knygelų, šviesą atspindinčių liemenių ir atšvaitų.

   Dviejų dienų renginyje vyko įvairūs sportiniai užsiėmimai: virvės traukimas, krepšinio rungtys, šaudymo lazeriniais automatais varžybos, lauko tiras. Sąskrydyje sulaukta daug svečių. Apsilankęs Šiaulių apskrities VPK kinologas Arūnas Petrošius su dviemis keturkojais pademonstravo, kaip surandamas žmogus besislepiantis krūmuose, sulaikomas „pažeidėjas“, surandami narkotikai. Atvykę Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai gelbėtojai parodė savo turimą įrangą ir darbą: tvenkinyje ne tik ieškojo dingusiųjų, bet ir išgelbėjo „skęstantį“ moksleivį. VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėsZoknių užkardos pareigūnai jaunimui pademonstravo parodomąją programą ir supažindino su turima ginkluote - buvo galima apžiūrėti kulkosvaidį.

Birželio 1 diena. Vaikų ginimo dienos proga šventė vaikams "Vaikystės spalvos". Dalyvavo Šakynos ir Žarėnų mokyklos.

   Renginys, skirtas vaikams. Dalyvavo 120 vaikų iš Šakynos ir Žarėnų mokyklų, Šakynos bendruomenė, Seniūnija. Moksleiviai supažindinti kaip vasaros metu elgtis keliuose. Vaikai papasakojo kaip išmoko Kelių eismo taisyklės, paruošė vaidinimus saugaus eismo tema, vyko sporto varžybos ir viktorinos. Dalyviams buvo išdalinti atšvaitai, liemenės, knygelės.

Gegužės 17 diena. Aplankyti moksleiviai, kurie dalyvavo konkurse "Saugokime jaunas gyvybės keliuose".

    Renginys, skirtas vaikams. Moksleiviai prieš vasaros atostogas raštu pasižadėjo draugams, kad vasaros metu elgsis keliuose atsakingai ie rugsėjo 1 d. į mokyklą grįš sveiki ir gyvi. Vaikai papasakojo kaip išmoko Kelių eismo taisyklės, paruošė piešinius saugaus eismo tema. Dalyviams buvo išdalinti atšvaitai, liemenės, knygelės.

Balandžio 9 diena. Renginys "Saugus eismas 2016"

    Minint Saugaus eismo dieną VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome Katiliškių kaime, prie Kuršėnų, vyko finalinės varžybos "Saugus eismas 2016". Dalyvavo bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, aukštųjų mokyklų bendruomenės, kurios delegavo po vieną geriausią komandą su palaikymo grupe. Vyko komandų ir jų "sirgalių" pristatymas, KET testų sprendimas, buvo įveikiamas kliūčių ruožas pėsčiomis "padauginus" (naudojant spec. akinius), estafetė važiuojant dviračiu, kliūčių ruožo įveikimas automobiliu slidžia trasa. Svečių teisėmis dalyvavo ir mūsų įmonės komanda, kuri užėmė garbingą pirmą vietą tarp svečių.
   Varžybų rezultatai:
     pirma vieta – Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija,
     antra vieta – Šiaulių valstybinė kolegija Verslo ir technologijų fakultetas
     trečia vieta – J.Janonio gimnazija.
   Šioms komandoms įmonės direktorius Piotras Bakanovas įteikė pagrindinius prizus – VĮ "Šiaulių regiono keliai" įsteigtas  taures ir diplomus.
   Dalyviai ir svečiai išbandė saugos diržų apsivertimo įrenginius, susipažino su renginio organizatorių techniką, klausėsi koncerto ir paragavo kareiviškos košės. Visiems dalyvavusiems renginyje išdalintos saugaus eismo priemonės. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė policijos pasirodymas, kur pareigūnai parodė, kaip naudojamas "ežys". Buvo imituojama situacija:  pareigūnai vejasi sprunkantį automobilį ir šiam sustabdyti ant kelio ištiesiamas "ežys", kurio spygliai praduria priekines mašinos padangas ir automobiliui tenka sustoti. Nekasdieniškam reginiui padangų nepagailėjo Šiaulių darbo rinkos mokymo centras ir pervažiavo ant kelio patiestą  "ežį".
   Varžybas organizavo VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centras.
   Partneriai: Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ "Šiaulių regiono keliai", VĮ Regitra, Šiaulių AVPK Kelių policijos tarnyba, UAB "Sovli", UAB "Altas", UAB "Inter Cars Lietuva" ir kiti. Dalyvavo ir Policijos Kapelionas Tomas Reinys.

Balandžio 6 diena. Saugaus eismo diena

      Saugaus eismo dieną kartu su policijos pareigūnais vairuotojams priminėme, kaip svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių, būti dėmesingiems ir drausmingiems kelyje, nes nuo to priklauso eismo dalyvių saugumas ir sveikata. Jungtinės Radviliškio rajono policijos komisariato, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnų ir Šiaulių regiono kelių atstovų pajėgos Radviliškyje nuo pat ankstyvo ryto stabdė automobilius, bendravo su vairuotojais, dalijo jiems lankstinukus ir atšvaitus.

     Panašu, kad policijos dėmesys vairuotojų labai nenustebino. Dažnas žmogus teigė girdėjęs, kad šiandien švenčiama Saugaus eismo diena. Vairuotojai tikino drausmingai vairuojantys visus metus, todėl jiems kelyje problemų nekyla. Svarbu, kad ir kiti eismo dalyviai būtų atidūs. Pareigūnai ir Šiaulių regiono kelių atstovas vairuotojams ir keleiviams dovanojo atšvaitus ir liemenes, linkėjo visada laikytis Kelių eismo taisyklių, gerbti kitus eismo dalyvius.

Kovo 16 diena. Eismo akcija „Žalia gatvė“

2016 m. kovo 16 d. VĮ "Šiaulių regiono keliai" kartu su Šiaulių AVPK Kelių policijos tarnybos pareigūnais Šiaulių mieste aplankė Centro pradinės mokyklos ir Rasos progimnazijos pirmokus.

Saugaus eismo akcijos „Žalia gatvė“ užbaigimo proga pirmų klasių mokiniams buvo įteikti pėsčiojo pažymėjimai už saugaus eismo mokymąsi. Vaikai apdovanoti atšvaitais ir kitomis saugaus eismo priemonėmis už tai, kad dalyvavo saugaus eismo mokymuose, kuriuose jie buvo supažindinti su pagrindinėmis elgesio gatvėje taisyklėmis: kaip pereiti gatves, kaip prie jų elgtis, kaip taisyklingai prisisegti atšvaitą ir kodėl būtina jį nešioti. Taip pat vaikai buvo mokomi, kaip saugiai nueiti į mokyklą ir iš jos grįžti.

Ši akcija suteikia vaikams žinių, pasitikėjimo savimi ir padeda išvengti nelaimių.

Kovo 10 diena. Lietuvos Nepriklausomybės dienos atkūrimo renginys

2016 m. kovo 10 d. VĮ ,,Šiaulių regiono keliai” darbuotojai kartu su Sidabravo bendruomenė organizavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginį.    Šventė prasidėjo prie seniūnijos, po to  visi – bendruomenės nariai ir svečiai įsiliejo į pilietiškumo eiseną, išreiškiančią vienybę, tautiškumą ir bendruomeniškumą. Sidabravo vidurinės mokyklos moksleiviai prie Sidabravo herbo į dangų paleido trispalvius balionus.

    Renginyje dalyvavę Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas Antanas Vaidonavičius, visus sveikino su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir linkėjo, kad mūsų šalies piliečiams šios dienos svarba ir reikšmė niekada neblėstų, ir ji visuomet liktų visų širdyse. Sidabravo seniūnas V. Blužas už ilgametį bendradarbiavimą, paramą bendruomenei, padėkojo VĮ „Šiaulių regiono keliai“atstovui A. Vaidonavičiui. Būtent šios įmonės dėka sidabraviečiai yra visuomet matomi – ir pėstieji, ir dviratininkai.

    Vėliau visi norintys, buvo pavaišinti Sidabravo bendruomenės koše. Eimo dalyviams išdalintos saugaus eismo priemonės.    Pasibaigus renginiui, bendruomenės nariai dar ilgai kalbėjo apie tokių tradicijų puoselėjimą, o šios šventės atgarsiai dar ilgai liks tiek sidabraviškių, tiek kelininkų širdyse.

Vasario 15 diena. apibendrinti konkurso "Eismo saugumas bendruomenėse 2015" rezultatai

Jau šeštus metus vyko konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.
 
2015 m. į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė 79 įvairios visuomeninės organizacijos – bendruomenių sąjungos, vietos veiklos grupės, bendruomenių centrai, klubai, draugijos, pavienės miestų ir kaimų bendruomenės. Iš viso į veiklą buvo įtrauktos 144 bendruomenės.
 
Organizatoriai aktyviai bendradarbiavo su kelininkų, seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų specialistais. Saugaus eismo projektai buvo viešinami įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis, sukurta atskira šiam projektui skirta interneto svetainė.
 
Baigiamasis konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ renginys vasario 10 d. vyko Skėmiuose (Radviliškio r.), Skėmių traktieriuje, buvusioje mokykloje.
 
Į baigiamąjį konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ renginį Skėmiuose susirinko bendruomenių atstovai iš visos Lietuvos, taip pat saugaus eismo veiklą regionuose įgyvendinančių, valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčių regioninių įmonių atstovai.
 
Į susitikimą su renginio dalyviais atvyko ir juos pasveikino Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotojas Dainius Miškinis.
 
Saugaus eismo projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ apžvelgė Lietuvos automobilių kelių direkcijos vyriausiasis specialistas Viktoras Kuznecovas. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovė Sigita Grigaliūnienė apibendrino viktorinos „Ar žinai kelių eismo taisykles?“, konkursų „Ar esame saugūs kelyje?“ ir ,,Saugaus eismo stendas“ rezultatus. Kalbėjo Skėmių bendruomenės atstovė Regina Dambrauskienė, veiklos patirtimi dalijosi Raseinių r. kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvydienė, Ukmergės r. Siesikų miestelio bendruomenės pirmininkė Leokadija Talalienė, Radviliškio r. Vėriškių bendruomenės tarybos narė Eglė Šveckienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė.
 
Konkurse dalyvaujančios bendruomenės 2015 m. surengė 358 saugaus eismo renginius – šventes, varžytuves, paskaitas, pėsčiųjų ir dviratininkų žygius. Renginiuose dalyvavo įvairių socialinių sluoksnių, amžiaus ir socialinės atskirties grupių bendruomeniečiai. Kartu su visais buvo kviečiami neįgalieji, vieniši ar rizikos grupėms priskiriami žmonės.
 
2015 m. bendruomenių susivienijimų I grupėje laimėjo Vėriškių bendruomenių susivienijimas (pirmininkė Aldona Jurelevičienė), į kurį dar įėjo Šeduvos lopšelis-darželis, Šeduvos globos namai ir Šeduvos gimnazija.
 
Bendruomenių susivienijimų II grupėje laimėjo Ukmergės r. Siesikų miestelio bendruomenė (pirmininkė Leokadija Talalienė), į kurią dar įėjo Deltuvos miestelio, Tulpiakiemio, Atkočių ir Petronių kaimų bendruomenės.
 
Pavienių bendruomenių III grupėje nugalėjo Šiluvos bendruomenė ,,Aušrinė“ (Raseinių r.) (pirmininkė Violeta Sinušienė).
 
Pavienių bendruomenių IV grupėje laimėjo bendruomenė ,,Biliūnai“ (Raseinių r.) (pirmininkė Vilma Račkauskienė).
 
Susisiekimo ministras R. Sinkevičius padėkojo bendruomeniečiams už jų indėlį į saugų eismą. Jis atkreipė dėmesį, kad švietėjiška, auklėjamoji veikla, kurią vykdo bendruomenės, yra labai svarbi, nes kelyje yra svarbiausias žmogus – eismo dalyvis, nuo kurio elgesio labiausiai priklauso visų mūsų saugumas keliuose.
 
Konkurse dalyvavę bendruomeniečiai paprašė, kad šio projekto globėju būtų susisiekimo ministras R. Sinkevičius. Įvertinus, kad 2016 m. yra paskelbti vietos bendruomenių metais, ministras sutiko būti projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse“, kuris bus tęsiamas ir ateityje, globėju.

Lapkričio 20 diena. konkursas "Laiškas vairuotojui"

Lapkričio 20 dieną, penktadienį, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Radviliškio rajono policijos komisariato į aktų salę rinkosi konkurso "Laiškas vairuotojui“ dalyviai, mokytojos,  pareigūnai.

Ruduo – tai metas, kai pradeda anksčiau temti, blogėja matomumo sąlygos. Pagal statistiką 60 proc. vaikų eismo įvykiuose nukenčia dėl vairuotojų kaltės. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato iniciatyva, prie kurios geranoriškai prisidėjo socialiniai partneriai: Lietuvos automobilių kelių direkcija, VĮ „Šiaulių regiono keliai“, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, organizavo Radviliškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6 klasių mokiniams konkursą „Laiškas vairuotojui“. Šio konkurso tikslas – skatinti mokinių suvokimą ir supratimą būti atsakingais eismo dalyviais.

Konkurse dalyvavo visų Radviliškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6 klasių mokiniai. Pedagogai iš kiekvienos mokyklos atrinko po 3 geriausius darbus, kuriuos vertino kompetentinga komisija: Aušrelė Mackevičienė, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, Antanas Vaidonavičius, valstybės įmonės ,,Šiaulių regiono keliai“ saugaus eismo vyresnysis specialistas, Aivaras Kardašius, Radviliškio rajono policijos komisariato vyriausiasis specialistas, Ina Balinskienė, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja, Gailutė Toleikienė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė.

Renginį atidarė Radviliškio rajono policijos komisariato  viršininkas Saulius Baltakis, kuris padėkojo moksleiviams ir pedagogams palaikiusiems šią iniciatyvą ir akcentavo, kad būtina įvairiomis, netradicinėmis saugaus eismo priemonėmis suteikti mokiniams žinių, įgūdžių apie saugų eismą. Vadovas atkreipė dėmesį į tai, jog būtina nepamiršti ir suaugusiems rodyti gerą pavyzdį vaikams, kaip reikia elgtis gatvėje, nes mažieji mokosi ir atkartoja jų elgesį.

Linksmiausia konkurso dalis – apibendrinimas ir apdovanojimai. Visi projekte dalyvavę mokiniai ir mokytojos  gavo padėkas ir dovanėles (atšvaitus, lankstinukus, knygeles….), o prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti papildomais prizais ir diplomais.

Lapkričio 18 diena.

2015 m. lapkričio 18 d. 12 val. Naujosios Akmenės Šv. Dvasios atsiuntimo bažnyčioje buvo aukojamos mišios, skirtos paminėti Pasaulinę eismo įvykių aukų atminimo dieną. Per Lietuvos Nepriklausomybės 25 metus Akmenės rajono keliuose žuvo 125 eismo dalyviai. Tą progą uždegtos 125 žvakutės. Dalyviams išdalinti atšvaitai. Kartu dalyvavo Akmenės rajono policijos pareigūnai.

Lapkričio 15 diena. Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

Kiekvienais metais lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 15-oji. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Lietuvos Respublikos Susiekimo ministerija, Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas,  vykdydami saugaus eismo projektą „Saugokime vieni kitus kelyje“, šiauliečius ir miesto svečius sekmadienį pakvietė į Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Čia buvo aukojamos Šv. Mišios žuvusiems atminti, po Šv. Mišių Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Gedimino Brūzgos, atliko K. Daugėlos, B. Ghraham, C. Franck, Th. Doss, P. Gibson, P. Mascagni, J. Navakausko kūrinius. Renginio metu Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovas dalijo atšvaitus.

Šiais metais Šiaulių apskrityje įvyko 259 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 14 žmonių, 313 buvo sužaloti. Tamsiuoju paros laiku įvyko 54 – žuvo 6 žmonės. 2014 metais per tą patį laikotarpį užregistruoti 276 įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu žuvo 19 žmonių ir 343 buvo sužeisti.

Lapkričio 11 diena. ATŠVAITO DIENĄ

Lapkričio 11-ąją Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos iniciatyva skelbiama Atšvaitų diena. Šiandien siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į atšvaitų svarbą. Atšvaitų dienos akcijos tikslas: populiarinti šviesą atspindinčių priemonių naudojimą, atkreipti visuomenės dėmesį, kad kelyje tamsoje pėstieji, dviratininkai ir vadeliotojai šias priemones visada teisingai naudotų; paskatinti žmones pasirūpinti, kad jie patys ir jų šeimų nariai namuose laikomus atšvaitus naudotų būnant kelyje tamsoje; mažinti eismo įvykių skaičių su pėsčiaisiais, dviratininkais ir vadeliotojais tamsoje.

Lapkričio 11-ąją, jau nuo septintos valandos ryto, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kartu VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir VĮ „Regitra“ darbuotojais lankėsi Kuršėnuose, kur gyventojams išdalino apie 1500 atšvaitų. Šviesą atspindinčiais elementais džiaugėsi jaunesni ir vyresni, moksleiviai ir senjorai. Prieš dovanodami atšvaitą pareigūnai prašė juos iš karto prisisegti, nepadėti į stalčių, o turinčiųjų atšvaitus, prašė juos perduoti draugams ar kaimynams.

Akcija vyksta ir kituose Šiaulių apskrities miestuose, miesteliuose ir gyvenvietėse.

Spalio 23 dieną. Pradinukų renginys „BŪK SAUGUS“

Pradinių klasių mokiniai džiugiai keliavo į Joniškio rajono Kriukų pagrindinę mokyklą, nes nereikėjo neštis knygų ir sąsiuvinių. Tai kultūrinė – pažintinė diena, kai vaikai mokosi kitaip. Tokių dienų mokiniai labai laukia.
 Kiekviena klasė prisistatė ir papasakojo, ką žino įdomaus apie saugumą gatvėje. Priešmokyklinukai suvaidino Mašos kelionę per gatvę degant šviesoforui. Pirmokėliai eiliuotai pristatė savo „saugius“ piešinius. Antrokėliai padainavo odę šviesoforui. Trečiokėliai papasakojo, iš kur atsirado šviesoforo švieselės. Ketvirtokėliai „skaldė“ anekdotus. Taip linksmai bejuokaujant vaikai sulaukė svečių iš VĮ ,,Šiaulių regiono keliai“ ir Joniškio miesto policijos. Tad teko pasikartoti pagrindines saugumo taisykles gatvėje.   O tada jau laukė dovanos. Vaikai tarė širdingą ačiū Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir VĮ „Šiaulių regiono kelių“ atstovui už atšvaitus, liemenes, atvirukus, knygeles, knygų skirtukus kiekvienam vaikui. Be dovanų neliko ir patys mažiausi – ikimokyklinės grupės vaikučiai. Kapitonų kapitonu išrinktas ketvirtokas Justas Stonkus, kuris apdovanotas dar vienu atšvaitu. Pagyrimais ir palinkėjimais būti saugiais atostogų metu apdovanojo ir mokyklos direktorius Vytautas Baltramaitis.
Belieka tik savo žinias taikyti praktiškai.

Spalio 21 – 23 dienomis. Saugaus eismo akcija "AŠ MATOMAS KELYJE"

Šiaulių rajono Bubių mokykloje 1 – 4 klasių mokiniai spalio 21 – 23 dienomis vykdė saugaus eismo akciją. Pasigamino iš šviesą atspindinčios medžiagos atšvaitą, pasitikrino, ar kiekvienas turi ir teisingai prisisegęs ant kuprinių atšvaitus (tinka ir kitokie atšvaitai). Penktadienį skaitykloje vyko akcijos "Aš matomas kelyje“ aptarimas.  Mokiniai deklamavo eilėraščius, žiūrėjo vaizdo medžiagą, aptarė atšvaitų svarbą. Kiekvienam mokiniui dovanotos liemenes, visoms klasėms įteiktos padėkos už aktyvų dalyvavimą akcijoje.

Spalio 7 diena. "Būk matomas, būk saugus"

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio policijos komisariato pareigūnai tęsdami ilgametį bendradarbiavimą su socialiniais partneriais Valstybės įmone "Šiaulių regiono keliai" ir Radviliškio rajono Sidabravo seniūnijos administracija,  spalio 7 dieną lankėsi Sidabravo gimnazijoje. Čia  vyko prevencinis renginys pradinių klasių moksleiviams "Būk matomas, būk saugus". Sidabravo seniūnijos seniūnas teigia, kad  šio renginio tikslas yra puoselėti žmogiškąsias vertybes - gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių, kuo daugiau mokinių įtraukti į saugaus elgesio kelyje ugdymo procesą. Pradinių klasių mokiniai nekantriai laukė šios dienos nes buvo paruošę vaidinimą ,,Skruzdelyčių kelionė‘‘. Jų kelionė vyko eismo ženklų pasaulyje. Pareigūnai ir "Šiaulių regiono kelių" atstovas liko nustebinti moksleivių, saugaus eisimo žiniomis.

   Radviliškio policijos komisariato kelių policijos grupės vyresnysis specialistas R. Baravykas kartu su bendruomenės pareigūne Lina Laužadiene pakartotinai pradinukus  supažindino  su pagrindiniais kelio ženklais, svarbiausiomis eismo taisyklės, aptarė  galimas  įvairias pavojingas. "Šiaulių regiono keliai" atstovas A.Vaidonavičius teigia, kad svarbu yra  išmokyti pradinių klasių mokinius saugaus elgesio  kelyje,  ugdyti savisaugos jausmą. Po renginio dalyviai skirstėsi džiugia nuotaika sulaukę gausybės dovanų: atšvaitų , saugaus eismo knygelių .

Rugsėjo 29 diena. Tarptautinis projektas "Golden edge of my work" Žagarėje

Žagarės specialiojoje mokykloje nuo 2015-09-28 iki 2015-10-02 vykdomo tarptautinio projekto "Golden edge of my work" metu, įvyko mokyklų susitikimas. Į mokyklą atvyko Latvijos Respublikos Lielplatonės specialiosios mokyklos komanda, Estijos Respublikos Tartu miesto specialiosios mokyklos komanda. Kiekvienoje komandoje dalyvavo po 6 mokyklos mokinius ir 2 mokytojus. Šį projektą koordinavo mokyklos direktorė S.Kukanauskienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Bagdanovienė. Projekto veiklas Žagarės specialiojoje mokykloje vykdė keturias dienas. Svečiai dalyvavo įvairiose veiklose, lankėsi Akmenės r. Dabikinės specialiojoje mokykloje, Kryžių kalne, dalyvavo keramikos, tekstilės ir medžio pamokėlėse, susipažino su Žagarės apylinkėmis. Pravesta pamoka apie saugų eismą. Dalyviai ir svečiai buvo aprūpinti saugaus eismo priemonėmis. Paruoštas ir parodytas reportažas per ŠTV, žinių laidoje.

 

Gegužės 20 diena. Svečiuose pas Žagarės Romus

Gegužės 20 dieną VĮ" Šiaulių regiono keliai" kartu su Šiaulių televizija apsilankė Žagarės Romų bendruomenėje. Bendruomenės nariai buvo supažindinti su saugaus eismo taisyklėmis, išdalintos šviesą atspindinčios liemenės, atšvaitai. Bendruomenės nariai noriai bendravo su žurnalistais. Medžiaga bus panaudota socialinės reklamos, saugaus eismo tema, kūrimui.

Balandžio 6-oji. Lietuvos saugaus eismo diena

Balandžio 6-oji - Lietuvos saugaus eismo diena, minima jau nuo 2006 metų, kuomet Lietuvos Respublikos Seimas įtraukė ją į Atmintinų dienų sąrašą. Pažymint minėtą dieną, norima atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, susijusias su eismo saugumu, jų mastą, pasekmes ir kaštus. Taip pat, tai yra ideali galimybė švietėjiškai veiklai, informuojant visuomenę apie priemones, kurias įgyvendinant, mažinamas avaringumas keliuose. Ši diena - taip pat yra galimybė - prisiminti, kad kiekvienas iš mūsų yra eismo dalyvis - vairuotojas, keleivis, dviratininkas, pėstysis , ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso ar eismą galima vadinti saugiu.

VĮ „Šiaulių regiono keliai" kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais Akmenės, Joniškio ir Radviliškio rajonuose stabdė transporto priemones, dviratininkus, pėsčiuosius ir t.t. Jiems buvo dovanojami atšvaitai, šviesą atspindinčios liemenės, moksleiviams įvairios knygutės, lankstinukai apie saugų eismą.

Kovo -11 kelininkai paminėjo kartu su Sidabravo bendruomene ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatu.

Jau treti metai Sidabravo bendruomenė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatas kartu organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginius. Ir šiais metais prie šios iniciatyvos prisijungė ilgamečiai tiek Sidabravo seniūnijos, tiek komisariato socialiniai partneriai - VĮ „Šiaulių regiono keliai" atstovai, Šeimos labdaros - paramos fondo atstovai.