Saugus eismas

VĮ "Šiaulių regiono keliai" ne tik valstybinės reikšmės kelius prižiūrinti bet ir eismo saugumą juose užtikrinanti įmonė. Įmonėje yra sudaromi inžinerinių eismo saugą gerinančių priemonių planai avaringų ruožų ir "juodųjų dėmių" likvidavimui.

Tokių planų sudarymui ir įgyvendinimui, įmonės specialistai projektuoja sankryžų rekonstrukcijas, kai vieno lygio sankryžos rekonstruojamos į žiedines. Kelių ruožuose, kuriuose yra pavojingai arti kelio medžiai, akmenys, vandens telkiniai-įrengiami apsauginiai atitvarai. Siekiant užtikrinti eismo saugumą gyvenamosiose vietovėse įrengiamos greičio mažinimo priemonės, tokios kaip: iškilios pėsčiųjų perėjos, greičio mažinimo kalneliai, kelio trasos iškreivinimas taip vadinami „miesto vartai“, rengiami pėsčiųjų ir dviračių takai.

Avaringuose ruožuose ir „juodųjų dėmių“ vietose, įrengiami padidinto atspindžio įspėjamieji kelio ženklai.
Padidinto atspindžio kelio ženklai „vaikai“ taip pat rengiami prie mokyklų ar kitų mokymo įstaigų.
Siekiant supažindinti eismo dalyvius, ypač mažuosius, kaip saugiai elgtis kelyje, intensyviai vykdoma švietėjiška veikla Šiaulių apskrities mokyklose ir vaikų darželiuose. Vykdomos įvairios agitacinės ir švietėjiškos saugaus eismo akcijos, kurių metu pėstiesiems dalinami atšvaitai, dviratininkams šviesą atspindinčios liemenės, susirinkusiems demonstruojami automobilių diržų efektyvumo demonstravimo ir automobilio apsivertimo įrenginiai. Saugaus eismo klausimais bendradarbiaujama su policija, seniūnijomis, bendruomenėmis, bažnyčiomis.